Обележувачи на животни. Многу лесна жаба

гумена обележувач ева пенлива жаба донлумузична

Обележувачи на гума ева тие се супер лесни за правење и децата ги сакаат. Овој пат ќе ве научам како да го направите ова обележувач на жаба со цвет на крајот, така што вашите книги се високо украсени и оригинални.

Материјали за да се направи обележувачот на жабата

 • Обоена ева гума
 • Кружен предмет или компас
 • Тијарес
 • Лепак
 • Cица
 • Обоени маркери
 • Ева гумени удари
 • Руменило или црвена креда

Постапка за изработка на обележувачот

Користење на компас или кружен предмет исечете два круга изработена од ева гума со дијаметар од околу 6 сантиметри.

Потоа со вежбите, направи три цвеќиња и придружете им се од највисоко до најниско за да ја добиете оваа прекрасна композиција.

обележувач гума ева пенлива жаба донлумузика

Земете го кабелот, јажето или ланецот и залепете го зад цветот и главата на нашата жаба.

После ставете ги и другите парчиња исто за покривање и зајакнување на врвката на влечење од задната страна.

обележувач гума ева пенлива жаба донлумузика

Со удари во круг од две големини или ако имате подвижни очи дома, формирајте го лицето на нашата жаба и дајте some некои деталии со постојан маркер во устата, сјај во очите со бел постојан маркер и малку руменило на образите.

И ова е резултат на нашата обележувач, како што видовте е супер забавен и многу, многу лесен за правење.

обележувач гума ева пенлива жаба донлумузика

Ако сакате жаби, ви го оставам овој друг модел, можете да го видите чекор по чекор со кликнување на сликата и ќе ве однесе до упатството што го објавив пред малку.

гумена обележувач ева жаба

Ако го направите овој занает, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи.

Се гледаме на следното работно место.

Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   jenny dijo

  Тие се многу точни