Многу лесно глувци од картон и ева гума

картонски и гумени глувци ева Донлумузикал

Стаорците Тие се мали животни што ги сакаат децата. Тие секогаш се присутни во приказни, приказни, цртани филмови ... Во овој пост ќе ве научам како да го направите овој модел со картон и ева гума. Тие се одлични и многу лесни за правење, чекор по чекор подолу.

Материјали за производство на глувци

 • Картон во боја
 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Правило
 • Лепак
 • Различни големини на ева гума во круг
 • Обоени помпони
 • Чистач на цевки
 • Предиво, макарон или кабел

Процес на правење глувци

 • За да започнеме треба исечете лента од картон 7 х 20 сантиметри. Ако сакате да го направите поголем, можете да изберете друга или помала големина.
 • Исто така, ќе ви треба 8 кругови од големини што ги гледате на сликата за да ги формирате ушите и очите.
 • Преклопете го картонот на половина и исечете со формата што ја гледате на фотографијата за да ја формирате муцката на нашето мало глувче. глувци од картон и ева гума
 • Откако картонот е преклопен, залепете го крајот за да не се отвори и да се формира основната структура на нашиот глушец.
 • Ставете ги ушите и очите.
 • Засукајте чистач на цевки бојата што најмногу ви се допаѓа со помош на молив или прсти за да ја формирате опашката на глувчето. глувци од картон и ева гума
 • Со молив или некој мал предмет, направете дупка во задниот дел на картонот, вметнете чистач на цевки и ставететоа со малку лепак за да не се движи.
 • Како е глувчето, ќе ставам цвет на главата.
 • Исечете 3 парчиња кабел, конец или макарун за да ги формирате мустаќите на глувчето и лепете ги на муцката.
 • Место a помпон тоа ќе биде носот.
 • Исечете ги мустаќите за да бидат совршени.

глувци од картон и ева гума

 • Го завршивме малото глувче. Направив уште една во црна боја, па можете да видите дека се спектакуларни.

глувци од картон и ева гума

И, ако сакате глувци, еве уште еден пример за рециклирање ролни за тоалетна хартија.

Јас ве охрабрувам да го направите овој занает и ако е така, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи.

Се гледаме на следната идеја.

Чао.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.