Кошеви со многу лесни пластични чаши

корпи со пластични чаши

Корпите Тие се широко користени за украсување на детски забави за носење ситници или било каков вид слатки. Денес ќе ве научам како да ги направите овие супер лесни и многу убави за употреба и фрлање.

Материјали за изработка на корпи

 • Обоени пластични чаши
 • Чистачи на зелена цевка
 • Обоена ева гума
 • Ева гумени удари
 • Лепак
 • Тијарес

Постапка за изработка на корпи

 • Изберете ја чашата од бојата што најмногу ви се допаѓа.
 • Со ножиците направете 4 исечоци формирајќи крст.
 • Подоцна, поделете ги тие парчиња на половина и ќе имате 8.

корпи со пластични чаши

 • Со ножиците внимателно обликувајте ги ливчињата во заоблена форма, така што сите ќе бидат исти.
 • Со алатката за дупчење, исечете два на страните за да можете да ја вметнете рачката.
 • Рачката е едноставно конструирана со зелен чистач на цевки, вметнете ја низ дупките и извртувајте за да не излезе.

корпи со пластични чаши

 • За да ја завршите нашата корпа, можете да поставите украс направен со комбинација на форми од гума ева, како што се цвеќиња, кругови, starsвезди ... што и да имате дома.
 • И, воила, завршивме. Вака е нашата слатка корпа за да ги украсиме забавите на најмалите.
 • Можете да ја направите во боја што најмногу ви се допаѓа, јас направив црвена и сина, но можностите се бесконечни.

корпи со пластични чаши

Досега занает денес, се надевам дека ви се допадна.

Се гледаме следниот пат.

Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.