Типче млеко во прав за рециклирање на свинче банка

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да се направи оваа свинче банка на многу едноставен начин. Тоа е совршено сандаче за заштеда на пари и за да можеме да ги земеме парите кога сакаме, бидејќи кога има капак може да се отвори. Сепак, капакот може да се запечати и ако сакаме да имаме свинче што не може да се отвори.

Дали сакате да знаете како можете да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да ја направиме нашата свинче банка

 • Тип тенџере млеко во прав, или какао или слично, во овој случај ќе користам еден колаген во прав. Ако не успеете во тоа, можете да користите стаклена тегла со капак.
 • Секач
 • Lana
 • Топол силикон

Рацете на занает

 1. Првото нешто што ќе направиме е добро исчистете ја внатрешноста на тенџерето и исушете ја. Можеме да ја отстраниме етикетата однадвор ако сакаме, иако е неопходна затоа што ќе заврши покриена со волна.
 2. Cсо секачот ќе направиме процеп во капакот, мора да биде доволно голем за да собере паричка од две евра. За да ги направиме овие парчиња, ќе го ставиме капакот на горната површина што не се крши како табла.

 1. Откако ќе ја подготвиме целата оваа база, ќе го направиме тоа започнете со украсување на нашата идна свинче банка. За тоа ќе одиме да ја тркаламе волната (Можеме да користиме и јажиња или друг сличен материјал што го имаме дома) и да го поправиме со топол лепак. На секои неколку вртења ќе ставаме малку силикон, но во првиот и последниот ќе ставиме доволно за да остане добро фиксиран.

 1. Да се ​​заврши Со истиот силикон ќе правиме цртежи на валаната волна. Тие можат да бидат повеќе или помалку сложени цртежи или едноставно да го стават името на она што сакаме да го користиме нашата свинче, како на пример за патување.

И подготвени! Останува само да се започне со заштеда.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.