Лето венец од балони и предиво од маици

венец (копија)

Вчера, понеделник, го завршивме денот со упатство за тоа како да направите некои чамци за украсување на летните забави и денес, носиме друга нова идеја за украсување забави на базен што толку многу ги сакаме. Продолжувајќи со концептот на рециклирање, користиме материјали што ги имаме дома и некои балони.

Во оваа пригода, ќе направиме прекрасна многу шарена венец и идеална за забава со деца.

материјал

  1. Шарени балони. 
  2. Низа од околу пет или шест метри. 
  3. Маица или стари маици за правење ленти од ткаенина. 
  4. Ножици 

Proceso

венец1 (копија)

Како и претходниот занает, овој занает е исто така идеален да се прави со најмалите во куќата и да им всади вредности на помош и тимска работа. Вредности што ќе ви служат во текот на животот во сите проекти на кои започнувате.

 

За почеток, ќе избереме серија балони во боја што ни се допаѓаат и ќе ги надуваме. Откако ќе се отечат, ќе ги врзуваме на жицата оставајќи растојание од половина метар помеѓу балон и балон, така што венчелот нема да биде преоптоварен премногу.

венец3 (копија)

Откако ќе ги имаме сите врзани балони, ќе ја земеме крпата и ќе исечеме ленти од околу 30 или 0 сантиметри. Ако немаме ткаенина, ќе сториме како во упатството за едрилици и ќе користиме стара кошула што ја сече на ленти ширина од два сантиметри.

Откако ќе имаме ленти од ткаенина, ќе одиме да ја плетеме низата помеѓу балоните, ставајќи три ленти од ткаенина помеѓу балонот и балон. За да ги врзуваме, ќе ја земеме лентата преклопена на половина и ќе ги поминеме двата краја внатре во централниот прстен, оставајќи ја низата на средина.

За да завршиме, ќе треба само да ја обесиме венецот и да уживаме во добра летна забава.

До следната самодоверба! И запомнете, ако ви се допадна, споделете, коментирајте и дадете слично.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.