Лилјак со ролна тоалетна хартија

Лилјак со хартиена ролна за Ноќта на вештерките

Фестивал на ноќта на мртвите, т.е. Ноќ на вештерките Веднаш е зад аголот и сигурно некои деца веќе бараат подготовки за овој традиционален фестивал. Оваа забава на која мртвите се одбележуваат со облекување и нарачување слатки од куќа до куќа, стана доста популарна низ целиот свет.

Значи, денес ви даваме многу забавна идеја во која треба да направите занает за најмалите во куќата, за да можат да влезат во оваа забава за хорор и костуми. Лилјаците се многу типични на овие датуми, како и оние колиби и духови, но ова лилјак Многу е забавно да се прави со деца.

Материјали

Лилјак со хартиена ролна за Ноќта на вештерките

 • Ролна тоалетна хартија.
 • Тенки картони.
 • Картон или лакирана кожа во црно.
 • Црн маркер.
 • Црвен молив.
 • Ножици
 • Лепак

Proceso

Прво, ќе ги направиме крилјата на нашата палка на а тенок картон, запомнете дека и двете крилја мора да бидат насочени кон двете страни на истото. Бидете внимателни кога цртате.

Подоцна, ќе ги отелотвориме овие шаблони на крилја на лакирана кожа или картонска хартија а потоа исечете ги. Ако сте користеле лакирана кожа, ќе мора да го залепите овој исечок на картонот за да му дадете поголема цврстина.

Потоа, ќе ја украсиме ролната за тоалетна хартија. Прво започнуваме со преклопување на една од неговите основи во триаголна форма, со цел да се направат типичните зашилени уши на лилјакот. Потоа ќе ги залепиме крилјата на задниот дел од ролната.

Конечно, само треба да ги направиме сите работи детали за лице на нашиот смешен лилјак на централниот дел од ролна тоалетна хартија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.