Волшебно стапче со Ева гума или картон

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе го направиме ова магично стапче со ева гума, совршено за деца да си играат, да додадат на кукла, како украсен детал за забава, додадете го во торба со добрите, или дури и ставете неколку во централното парче.

Дали сакате да видите како можете да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да го направиме нашето волшебно стапче со ева гума

 • Ева гума од бојата што најмногу ви се допаѓа.
 • Стап, може да биде маварско стапче за ражен, кинеска чепкалка за заби ...
 • Сјајна или пуртиринска хартија
 • Различни украси како монистра или дијаманти, starsвезди итн.
 • Полупроransирна ткаенина или ленти од сатен или тантела.
 • Тијарес
 • Топол силикон

Рацете на занает

 1. Одиме нацртајте и исечете што повеќе starsвезди во ева гума, како волшебни стапчиња што сакаме да ги направиме. Имајте на ум дека за секое стапче ќе ни требаат две starsвезди освен ако стапот што го имаме не дозволува да навлезе во дебелината на ева гумата.
 2. Откако ќе се исече ние ќе ги залепиме стапот и избраните ленти од ткаенина. За ова имаме две опции, од една страна, лепете ги лентите и чепкалката за заби помеѓу две starsвезди или, од друга страна, направете мал пресек во дебелината на ева гумата за да ги залепите стапот и лентите таму. Ве советувам прво да ги залепите панделките на чепкалката без оглед на опцијата. Можете едноставно да залепите чепкалка за заби и панделки на задниот дел на aвезда, но стапчето нема да биде добро завршено.

 1. Откако ќе ја имаме основата, мора да ја украсиме. Можете да додадете сјајна или светкава хартија околу работ, залепете сјај, фигурини или директно ставете лепак на целата starвезда и наполнете го со сјај или мики.

И подготвени! Веќе имаме подготвено стапче за употреба.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.