Магнети со облека стапчиња за давање на денот на мајката

како се прават магнети со штипки за облека

Во денешниот пост, ќе споделам идеја за подари на денот на мајката.

Како да направите персонализиран подарок како овие облека се држат магнети.

Не е потребно да се поминува низ сите трговски центри и трговски центри во потрага по совршен подарок.

Понекогаш детал, направени со љубов излегува дека е совршен подарок.

Од таа причина не двоумете се да Направете си подарок за овој важен ден како Денот на мајката.

Време е да го пуштиме тоа имагинација и помисли дека мама би сакала, сигурно ќе биде посреќна да види дека тој подарок е направени од себе.

Стапчиња за облека што ти го донесов денес, многу е корисно, бидејќи со нив можеме магнети за украсување на фрижидерот.

Забележи!

Материјали за правење облека што лепат магнети:

  • Стапчиња за облека
  • Украсена лента за маскирање или лента за миење
  • Тијарес
  • Магнети

материјали за украсување на штипки за облека

Чекори за да направите облеката да лепи магнети:

Чекор 1:

Ние почнавме сечење на мали ленти од лентата и лепиме на стапот, отсекувајќи го вишокот.

чекор 1 украсете стапчиња за облека

Чекор 2:

Ние го правиме истиот процес во целата алиштадури и во задниот дел.

чекор 2 украсете стапчиња за облека

Чекор 3:

Ние правиме неколкуПресекувајќи ги боите, можеме да користиме и два различни отпечатоци на стап, секогаш комбинирајќи ги боите.

На задниот дел на украсениот стап, лепиме магнети.

чекор 3 украсете стапчиња за облека

Чекор 4:

Да се ​​зголеми подарок, можеме да украсиме неколку листови со тетратки и на тој начин да составиме a тетратка за потсетници така што секогаш е во вид во фрижидер.

Ние ги украсуваме лисјата со истите ленти што ги користевме украсете ги столбовите за облека.

чекор 4 украсете стапчиња за облека

Чекор 5:

Ние ги лепиме магнетите со стап за облека со омилените фотографии на вашата мајка, тетратката и сè што сакате.

чекор 5 украсете стапчиња за облека

Со стапчиња за облека, можеме да направиме бесконечно занаети за давањеМожеме дури и да составиме слика полна со обесени фотографии.

Ако имаат деца дома, сигурно ќе имаат убаво попладне украсување стапчиња за облека.

Soonе се сретнеме многу скоро!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.