Магнети со тапи од плута

Магнети со тапи од плута

Магнетите на фрижидерот секогаш тие биле дел од домот да може да ги закачува најважните состаноци и / или настани, или најсмешните цртежи, подароци од најмалите. Овие не е тешко да се најдат на пазарот, но зошто да не ги направиме сами?

Само со неколку едноставни приклучоци плута можеме да направиме прекрасен и забавен дизајн на магнети за фрижидери. Бидејќи ги украсуваме и нанесуваме магнет на нив, веќе можеме да имаме сопствен магнет еден од најуникатните за фрижидерот.

Материјали

 • Плута.
 • Игла.
 • Бела и црвена боја.
 • Четка
 • Магнети

Proceso

 1. Насликајте го дно од бела плута.
 2. За подобар квалитет, кликнете на плута на игла и со тоа ќе го олесни неговото сликање.
 3. Кога ќе се исуши, насликајте ја врв од црвена плута.
 4. Исуши.
 5. Насликајте го печурки места.
 6. Залепете го малиот магнет на дното на плута.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.