Магнет со новогодишна елка за украсување на вашиот фрижидер

магнет од новогодишно дрво

На Божиќ, време во кое ги исполнуваме нашите домови со магија и ги украсуваме за да бидат многу убави.

Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова Магнет за фрижидер така што вашата кујна е најмногу Божиќ во соседството.

Материјали за правење магнет за елката

 • ЦД
 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Ева гумени удари
 • Ножици за розење
 • Мали нешта за украсување

Постапка за правење магнет на елката

 • Со помош на ЦД исечено во темно сина ева гума круг што ќе биде небото на нашиот пејзаж.
 • Со удар во кругот, направете неколку внатре две нијанси на зелена боја. Тие ќе ни помогнат да ги направиме гранките на нашето дрво.
 • Исечете правоаголник зелена ева гума што ќе биде основа за да започнеме да го градиме нашето дрво.

занаети на новогодишни елки

 • Поминете покрај формирајќи еден вид пирамида круговите што ги комбинираат двете бои наизменично ги редат.
 • Лепак се помалку кругови за да добиете еден вид триаголник.
 • Со помош на ножици и откако нашиот сет ќе се исуши, исечете триаголник што веќе ќе биде дрвото.

занаети на новогодишни елки

 • Исечете парче бела гума ева што ќе биде нешто помалку од половина од cd. Можете да користите розови ножици за да го направите поубаво. Ова ќе биде снеготд на нашиот пејзаж.
 • Лепете го на дното на кругот.
 • Исечете парче кафеава ева гума што ќе биде дневникот од нашето дрво и залепете го зелениот дел одозгора.

занаети на новогодишни елки

 • Ставете aвезда на врвот на нашето дрво и украсете го небото на пределот со снегулки или што и да имате дома.
 • За да го завршите нашиот магнет, ставете мал бисери или камења кои ќе бидат топчиња за украсување.
 • Лепак магнет зад и воила, завршивме. Имаме супер Божиќен магнет за украсување на нашата кујна.

занаети на новогодишни елки

Досега денешната идеја, се надевам дека многу ви се допадна.

Се гледаме на следното !!!

Чао.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.