Мало глувче направено од ева гума за да ви ги задржи забите

Забната самовила Тој е лик кој многу го сакаат децата затоа што кога ќе падне заб им носи подарок или пари. Во овој пост, ќе ви покажам како да направите еден со џеб за да можете да ги зачувате забите кога ќе ви испаднат. Многу е лесно, не пропуштајте чекор по чекор.

Материјали за правење самовила од забот

 • Боја ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Подвижни очи
 • Чистач на цевки
 • Ева гумени удари
 • Помпони

Постапка да се направи заб самовила

 • За почеток исечете ги сите овие парчиња, тие се многу лесни за правење. Можете да ги прилагодите на големината што ви се допаѓа најдобро.
 • Залепете ги малите кругови над големите за да се формираат уши
 • Потоа залепете ги на задниот дел од главата на глувчето.

 • Сега лепете го парчето што е скоро срце на долната формација Шепите.
 • Ставете џеб од гума фуксија ева одозгора, но бидете внимателни, не ставајте лепак на делот каде што ќе бидат вметнати забите, во спротивно, нема да можете да ги вметнете.

 • Залепете се во лице движечките очи и со црн маркер направи го некои трепки.
 • Залепете на крст двете тенки ленти од бела гума ева што ќе бидат мустаќи.
 • Одозгора ќе ја залепам црвената помпон што ќе биде неговиот нос.

 • Со бел маркер ќе направам нишка на конец насекаде околу џебот.
 • Alsoе нацртам и јас заб да се покаже дека забите се вметнати таму.
 • Goingе ги нацртам на нозете оние.

 • Подгответе круг од сива гума ева и извртено парче чистач на цевки што ќе биде Опашката и залепете го на задниот дел од глувчето.

Имате самовила за заби да ја наполните со заби кога ќе ја испуштите. Се надевам дека овој занает многу ви се допадна и дека ако го направите, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи. Чао!!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.