Мал Божиќен ангел со кутија со кибритчиња

мал ангел со кутија со кибритчиња

Божиќниот дух сè уште е во нас, особено кај децата кои гледаат што било и го претвораат во кој било Божиќен украс. Божиќ. Затоа денес го презентираме ова мал Анѓел забавно новогодишно елка направено со кутија со кибритчиња.

Кутиите за кибрит се многу посебен елемент за занаетчиството, бидејќи можете да видите дека можете да направите скапоцени работи како овие. На овој начин, веќе имаме уште еден украсен украс за Новогодишна елка или раѓањето на живиот Витлеем.

Материјали

 • Парче картон.
 • Ножици
 • Парче јаже, конец или волна.
 • Празно сандаче со кибрит.
 • Лепак
 • Молив.
 • Црно-бела боја.
 • Четка

Proceso

 1. Нацртај на картонот главата на малиот ангел со малку врат и крилја.
 2. Исечи и залепи преку кутијата за кибрит.
 3. Pintar сите бели и оставете го да се исуши.
 4. Направете мал дупка во горниот дел на главата.
 5. Вметнете парче од волна да ја обеси.
 6. Насликајте го детали со црна боја или пенкало.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.