Маса и столови со трупци за нашата градина

Здраво на сите! Денес ви донесовме одлична идеја за нашата градина. Ајде да видиме како направете област на уживање со маса и столови, сите направени со трупци. 

Дали сакате да знаете како можете да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да ја направиме нашата маса и столови со парчиња дрвја

 • Помеѓу 5-7 логови. Можете да користите стебла што сте ги отстраниле од вашата градина или од некоја земја и од вашата и од некого што го познавате.
 • Лак за заштита на дрво, идеално испрскан, бидејќи е полесен за употреба.
 • Декоративни камења.
 • Легонас, или нешто да се направат дупки во земјата.

Рацете на занает

 1. За да ја направиме оваа идеја, само ќе треба изберете ги дневниците што имаат двете страни поисправени. Идеално, централното треба да биде поголемо и малку повисоко за да дејствува како табела.
 2. Makeе направиме мала дупка во земјата каде што сакаме да ги ставиме трупците и откако ќе ги ставиме, ќе ја затегнеме земјата околу нив, така што тие ќе останат поправени.
 3. За да го завршиме ова мало катче, треба само стави камења наоколу. За да го направите ова, изгребете ја земјата и ставете слој од камења, добро притиснете ги скокајќи, ставете малку вода за да ја навлажнете земјата и камењата добро да се лепат. Откако ќе го имаме овој прв слој, ќе поставиме уште еден слој одозгора додека земјата не се види.

 1. Добра опција да завршите е ставете слој од лак на трупцитеМоже да се попрска или со четка. На овој начин ќе го заштитиме дрвото, а во исто време ќе спречиме каква било преостаната смола да ја обои облеката на оние што седат на трупците.

И подготвени! Веќе го имаме нашето катче за да пиеме кафе или каков било аперитив со семејството и пријателите.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает за да уживате во градината во лето.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.