Направи сам: Мачка топка

Топче од волна за мачка

Пред нешто помалку од 3 месеци имаме поздрави мало скитничко маче дома и сега е доста разиграна, но сепак се забавува. Само со топка хартија или парче картон што ќе ги најде, таа почнува да игра како очајна жена.

Од оваа причина, сакав да направам А. специјален подарок за неговиот роденден и што повеќе од голема топка lana да се забавуваат и да ги испуштат сите тие нерви. Не успеав да направам соодветна фотографија додека играв, но додека ја препознав, да, затоа ви ја претставувам, се вика Гато.

Материјали

Топче од волна за мачка

 • Полиспанска топка.
 • Лист весник.
 • Волна.
 • Лепак и силиконски лепак.
 • Вода
 • Четка
 • Ножици

Proceso

 1. Willе ја завиткаме топката направени од полистирен на листот во весникот.
 2. Ние ќе земеме боја на волна и ќе направиме А. силен јазол, оставајќи долга лента за топчето да виси.
 3. Е започнеме навивам топката со предиво додека не посакаме.
 4. Knе ја јазлепиме новата волна во наметката што го оставивме долго, оставајќи и малку да обесиме.
 5. Е започнеме се вртат наоколу да го навивам исто како и другиот.
 6. Кога топката е целосно покриена со волна, ќе го залепиме наметката со силикон.
 7. Makeе направиме се меша со лепак за лепак и вода да и дадете облога на топката за да не се расипе или скрши кога ќе гризете во неа.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.