Менување на капакот од мат направен од сами

Табела за менување пелени

Денес ви предлагаме да ја покриете типичната табела за менување, за да можете бебето е потопло кога менува пелена, избањајте го итн. Тоа е, имајте топла подлога за менување за секој момент во кој сте или треба да ја тргнеме облеката.

Типично менување маси Тие се обично едноставни и ладни, затоа ви ја даваме оваа можност да ја дадете вашата сопствен допир. На овој начин, ќе имате сè при рака.

Материјали

 • Облога од зелено руно (1,5 м ширина x 75 см долга).
 • Печатено пикеа долга 50 см.
 • Машина за шиење.
 • Метро.
 • Ножици
 • Хило.
 • Игла.
 • Пинови.
 • Две големи копчиња во боја.

Proceso

Прво на сите, за да ја направиме оваа наредена маса за менување, ќе мораме добро измерете со руно истиот менувач. Подоцна, исечете го вишокот ткаенина.

Табела за менување пелени

 

Вториот чекор е да се фати ткаенина пике да се направат џебовите. За да го направите ова, ќе го преклопиме на половина со цртежот свртен внатре и ќе ги споиме двата краја со иглички. После тоа, повторно ќе ги преклопиме на половина, исто така, придружувајќи им се. Потоа, ќе искористиме сè и ќе го зашиеме машински. Конечно, ќе го свртиме надесно.

Табела за менување пелени

Следно ќе го споиме џебот до внатрешноста на облогата. Haveе мора добро да го прилагодиме за да не нè трогне. Потоа ќе продолжиме да го бастираме и ќе го шиеме со машината за само 3 од нејзините страни.

Табела за менување пелени

Конечно, ќе ја превртиме поставата така што ќе излезе џебот. Следно, ќе направиме два нормални шевови за да можеме да направиме два мали џебови. Покрај тоа, од страната што не ја зашивме, ќе го поставиме две копчиња големи во светли бои и на другите две дупчиња за да може да им се придружат со нив.

Повеќе информации - Перници во форма на був.

Извор - Списание моја куќа


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.