Плик-картичка со мече и срце за давање на Денот на вineубените

Во овој пост ќе ве научам како да го направите ова картичка од плишано мече со плик толку убаво да се даде на Денот на вineубените на некој многу посебен. Се прави многу брзо и е прилично лесно.

Материјали за правење плик на в Valentубените

 • Бел плик
 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Ева гумени удари
 • Постојани маркери
 • ЦД
 • Молив
 • Розова фолија или картичка

Процес за изработка на плик на в Valentубените

 • За да започнете, нацртајте го цд преглед во парче кафеава гума ева или онаа што ќе ја изберете.
 • Направете неколку редови надолу за да се формира фигурата што се појавува на фотографијата.
 • Со кружен предмет или компас, нацртајте го прегледот на уши на двете страни. Исечете го ова парче.

 • Откако ќе се исече парчето, кое ќе биде телото на мечката, ќе го направиме тоа внатре уши. За ова ќе користам парче светло розова фолија.
 • Кругот ќе го нацртам со истиот предмет што ги нацртав ушите, но внатре ќе направам помал. Ова ќе биде парче уво. Willе го сторам тоа двапати исто.
 • Сега ќе ги лепам розовите парчиња во внатрешноста на ушите.

 • За да се формира очите Toе користам два бели и два црни круга.
 • Муцката тоа ќе биде ова овално парче, а срцето ќе биде носот.
 • Залепете го носот на горниот дел од муцката и нацртајте со црвен маркер уста. Со црно ќе направам неколку точки образите.

 • Сега, откако ќе се залепат очите, ќе ги поставам на лицето, а исто така и на муцката.
 • Подоцна, ќе направам со црно-бело обележувач детали за лицето: трепки, сјај на очите и ушите.

 • Да ги направам носат раце Toе нацртам еден вид на ракавица и ќе го повторам двапати.
 • Сега, ќе го залепам пликот над мечката, а потоа, двете раце, по една од двете страни.

 • За да завршам, ќе одам да поставам срце во центарот на пликот. Не заборавајте да ставите убава картичка или порака за некој многу посебен.

И досега занаетот денес, се надевам дека ви се допадна. Чао!!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ayla dijo

  Колку симпатична и слатка картичка, ја сакам мечката со својот плик
  Голем бакнеж !!!!

  1.    DonluMusical dijo

   Ви благодарам! Јас сум многу среќен, не заборавајте да ме следите на моите социјални мрежи ако ви се допаѓа мојата работа. Поздрав!