Како да украсите клуч со мечка каваи

Во ова туториал Јас ве учам како да украсите еден лов создавање во него а мечка во стил каваи. Willе видите дека е многу лесно со ова чекор по чекор, а исто така животните од каваи се секогаш во мода.

Материјали

Да го сториме мечка во стил каваи за украсување на клучевите ќе ви требаат свои лов што сакате да ги декорирате и полимерна глина. Може да биде од секаков вид, и сушење на воздух и печење. На colores Користев за оваа мечка, ги оставам подолу, но запомнете дека најдобро е да го направите тоа со боите што најмногу ви се допаѓаат.

 • Кафеава
 • Amarillo
 • Бланко
 • Црна
 • Црвена

Чекор по чекор

За да започнете да го правите тоа мечка во стил каваи ќе треба да имате лов рачно затоа што директно ќе го моделираме на него. Ако клучот е кружен на врвот, тоа ќе ви ги олесни работите многу, бидејќи и лицето на мечката е кружно и подобро ќе се прилагоди на него.

Направи топката обоена глина кафеава и ставете го на врвот на клучот, оној што ќе го покриете. Здроби топката со дланката додека не се покрие клучот.

Направете го истото за другата страна на клучот и со друга кафеава топка. Скршете го и направете го двете лица се спојуваат од глина едни на други од страна на Борд на клучот, како што гледате на сликите.

Со шило или кој било остар предмет направи А. дупка со дупка во глината на местото каде клучот има своја дупка. Притиснете од едната и од другата страна, така што двата дела се еднакви.

Areе го направиме тоа уши на мечката. Потребни ви се две мали парчиња обоена глина кафеава. Направете две bolas и малку исуши ги. Земете уште две парчиња обоена глина жолта значително помала од претходната кафеава боја. Направете две топчиња и добро израмнете ги. Залепете ги на кафеавите топчиња и вратете се назад пресече двете бои заедно, така што ушите се порамни.

Работа ушите на главата на мечката.

Да го сториме муцка, потребна ви е топка од обоена глина бланко. Израмнете го малку и залепете го во центарот на лицето на мечката. Залепете топка на нејзината муцка негра да го направи тоа носот.

Наслика со а маркер пенкало црна la уста на мечката.

Со две црни топчиња направете го очи и залепете ги на страните на муцката, но не премногу високо, бидејќи од каваи стил се карактеризира затоа што очите се поставени на овој начин.

За да завршиме, ќе ви дадеме уште повеќе каваи стил, па додаваме некои црвени топки под очите што прават од образи.

И така, ќе го имате вашиот оригинален клуч со мечка во стил каваи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.