Мини банџо да се прави со деца

Занаетот што ви го донесуваме денес е многу забавен и децата сакаат да го прават тоа. Многу е лесно да се направи мини банџо што децата можат да го направат во само неколку чекори. Со малку материјали и неколку минути ќе имаат мини музички инструмент и ќе уживаат во тоа, а потоа кога ќе играат со него.

Следно, ќе објасниме кои материјали ви се потребни и кои се чекорите да ги направите како семејство. Занаетот што го гледате на сликите е направен од 7-годишно момче следејќи ги соодветните упатства, И беше многу задоволен од резултатот!

Кои материјали ви се потребни

 • 1 мал капак од тегла
 • 4 мали еластични ленти
 • 1 столб со рамен столб
 • 1 црна етикета
 • Лента за село или ваши
 • Бел лепак

Како се прави занаетчиството

Прво, ќе мора да го земете малиот капак на теглата и да ги ставите четирите гумени ленти, еден милиметар едни од други. За да не се движат и да останат добро прилагодени на место, Важно е да се стави малку лента или васи лента на задниот дел како што гледате на сликите, така што ќе биде добро фиксирана.

Потоа земете го рамниот столб и поделете го врвот. Залепете дел зад капакот на бродот, каде што лентата треба да ги држи гумените ленти. Пред да ја ставите лентата, лепете ја со бел лепак и потоа ставете ја лентата. Откако ќе завршите, направете четири точки во аголот на стапот како да се акорди на банџо.

Дали сте виделе колку е лесно да се направи овој занает? Изгледа многу добро и е многу едноставно. Откако ќе завршат, децата можат да си играат со своето мини банџо и да уживаат во својата мала играчка направена од самите себе. Тие ќе почувствуваат големо задоволство во правењето играчка со свои раце. Спуштете се на работа и уживајте!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.