Мини дрвени елки

Мини елка во дрво

La Божиќ веќе нè обзема со својот дух Божиќ и ние правиме се што е можно за да се осигураме дека нашиот дом е украсен до совршенство. Најдоброто и најтипично е новогодишна елка и живото бебе, затоа денес ви претставуваме еден многу едноставен занает.

За оние агли каде што гледаме дека нешто недостасува, го најдовме овој многу едноставен занает во кој можеме украсете едноставни дрвени конуси со привлечни слики и според овие важни датуми, да и дадеме елегантен, но божиќен шмек на нашата куќа.

Материјали

  • Дрвени триаголни конуси.
  • Бела и светло сина боја.
  • Златна боја.
  • Четка

Proceso

Прво на сите ќе ги насликаме основите од секое триаголно парче од избраната боја. Тука овие светлосни тонови се искористени за да се даде многу поголема елеганција на занаетот.

Тогаш ќе го оставиме да се исуши на допир за да можеме да продолжиме со сликањето, што во овој случај, ќе биде насликајте го врвот на круната со златна боја да ја претставува starвездата што ги водела кралевите кон Витлеем.

Конечно, по наш избор ќе го украсиме телото на нашето парче дрво ситни молови или точки да им даде пософистициран и привлечен допир на овие мини новогодишни елки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.