Многу лесно цвеќе од хартија за украсување на вашите занаети

Хартиени цвеќиња Тие се едни од најкористените занаети во сите проекти како што се украси за забави, родендени, пролет, итн ... Во овој пост ќе ве научам како да направите неколку цвеќиња во 5 Minutos супер лесен и изгледаат толку убаво.

Материјали за правење цвеќиња од хартија

 • Обоени фолии
 • Ножици или ножици
 • Лепак
 • Сламови
 • Ева гумени удари
 • Шарена и сјајна ева гума

Постапка за правење цвеќиња од хартија

 • За да започнете ви треба обоени фолија, можете да ги изберете оние што најмногу ви се допаѓаат и да се прилагодат на вашата декорација.
 • Кратко 8 ленти ширина од 1 см и должина од 21 см, но ова не е многу важно, тоа е мерење на фолија.
 • Откако ќе ги имате 8-те ленти, преклопете ги малку на половина за да го обележите центарот, но не треба да притискате силно.

 • За да започнете со монтирање на цветот, направете А. крст со две ленти хартија.
 • Одете и вметнете ги другите две ленти хартија во другите дијагонали.
 • Во втората рунда, повторно ќе вметнеме помеѓу празнините што ги оставивме, вака додека не завршиме со 8-те ленти.

 • Откако ќе заврши овој процес, ќе одиме да јаваме ливчињата на цветот.
 • Petе ги залепиме ливчињата од истата лента навнатре.
 • Ставете малку лепак во центарот и спојте ги двата краја на лентата таму.
 • Одете од врвот до дното додека не ги залепите 8-те ленти.

 • Ако некои ливчиња се подолги од другите, не грижете се, ова ќе му даде на цветот повеќе реализам.

 • Откако ќе се состави комплетниот цвет, јас ќе го направам тоа украсете ја внатрешноста.
 • Useе користам сјаен цвет од пена, круг и малку срце.
 • Го лепат кругот на врвот на цветот и потоа го ставам срцето.

 • И овој сет го лепам во центарот на цветот.
 • За да се формира лисја, преклопете лента од зелена хартија.
 • Исечете го обликот на лисјата.

 • Со удар во дупка, направете дупка во центарот на цветот, ова ќе помогне да се вметне сламата.
 • Вметнете ја сламата и ставете малку лепак за да ги поставите лисјата во положбата што ви се допаѓа.

 • Залепете ја сламата внатре цвет и завршивме, тоа беше одлично.
 • Запомнете дека можете да ги направите во бои што најмногу ви се допаѓаат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.