Облачно покривање Каваи за вашиот мобилен телефон направено од филц

Постојат многу модели на телефонски кутии, но во овој пост ќе ви покажам како да направите сопствен персонализиран случај. Е каваи и има облак супер оригинален.

Материјали за производство на облак каваи

 • Обоен филц
 • Тијарес
 • Лепак
 • Ева гумен удар
 • Постојани маркери
 • Ева гума
 • Ѕвезди
 • Руменило и памучно стапче
 • Владетел и молив

Постапка за правење облак на каваи

 • За да започнете, мора да направете ги мерењата на вашиот мобилен телефонил Треба да ги измерите ширината и должината.
 • Додадете 3 см на ширината и помножете го ова мерење со 2. Рудникот мери 7 см + 3 = 10 см и сега го множам со 2, вкупното мерење ќе биде 20 см.
 • На висината треба да додадете уште 3 см, моето би било 17 см.
 • Моето парче мери 17 20 x cm, но тоа ќе зависи од вашиот мобилен телефон.
 • Исечете парче син филц со тие мерења и преклопете го на половина.
 • Лепак на страна и на дното.

 • Toе цртам бел филц облак и јас ќе го намалам многу внимателно.
 • Откако ќе исечам, ќе го залепам на горниот дел од капакот.

 • Со удар со мал круг и со црна гума ева ќе направам очите дека ќе погодам во лице.
 • Со маркери ќе започнам да ги правам деталите на лицето, насмевката и сјајот на очите.

 • Со сенка за очи и стап ќе направам руменило
 • Сега ќе нацртам неколку линии што завршуваат со спирали за имитирање ел винто што излегува од небото или облакот.
 • Подоцна, ќе залепам некои естролити дека морав да украсувам.
 • Toе залепам неколку за да го украсам капакот за да не биде преоптоварен.

 • И со ова го завршивме капакот за облак kawaii за нашиот мобилен телефон или да го користиме како футрола, кутија за очила, итн.

И досега прирачник за денес, се надевам дека ви се допадна. Се гледаме на следната идеја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ayla dijo

  Таа кукада де кавер, ја сакам !!!!
  Голем бакнеж !!!

  1.    DonluMusical dijo

   Ви благодарам!!! не заборавајте да ми испратите фотографија преку моите социјални мрежи ако правите.