Мобилен капак со гума ЕВА: ryвездена ноќ

ryвездена ноќна кутија за телефон

Ја повикавме мобилната корица што денес ќе ја направиме „starвездена ноќ“ затоа што сакавме да фатиме црна позадина како ноќта и обоените starsвезди да ги симболизираме прекрасните starsвезди што можат да се видат во темнината на небото.

Тоа е многу лесен и брз занает за правење, но најдобро е да се прави со постари деца затоа што бара вештина за сечење и употреба на лепак. Ако сакате да го сторите тоа со мали деца, тие треба да бидат надгледувани постојано.

Што ти треба за занаетчиството

ryвездена ноќна кутија за телефон

 • 1 црн гумен лист ЕВА
 • Различни обоени листови од самолеплива гума ЕВА за производство на theвезди или самолепливи ЕВА starsвезди
 • 1 молив
 • 1 гума за бришење
 • 1 ножици

Како се прави занаетчиството

Нацртајте ја потребната контура за да може да се користи за куќиштето на вашиот мобилен телефон, така што ќе мора да оставите уште по неколку сантиметри на секоја страна од куќиштето, така што телефонот подоцна ќе се вклопи внатре. Нацртајте два потполно исти делови бидејќи едниот ќе биде за предниот дел, а другиот ќе биде заден.

ryвездена ноќна кутија за телефон

Кога добро ќе ги исечете двата дела, ставете специјален лепак за гума ЕВА (подобро ако е екстра јак) и залепете го по областите што ги гледате на сликата. Откако е добро залепена и исушена, лепете ги starsвездите што ги имате пред и зад (или само напред или само позади, во зависност од тоа што сакате).

Веќе ја имате подготвената мобилна футрола ЕВА „ryвездена ноќ“! Запомнете дека пред да го ставите мобилниот во куќиштето, лепилото мора да биде целосно суво за да не се отвори.

ryвездена ноќна кутија за телефон

Ако сакате да го засилите, можете да ставите спојници на страните така што ќе биде уште потешко да се отвори на страните и затоа, можете да го користите без страв од кршење.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.