Молив со дрвен блок

Молив со дрвен блок

На моливи нејзините неопходни додатоци во секој дом и во која било просторија на студент. Повеќето се калај или пластика со мала или никаква декорација. Затоа, денес ви даваме многу оригинална и уникатна идеја да направите еден со свои раце.

Со едноставен дрвен блок можеме да направиме прилично оригинален молив со рустикален и допир за рециклирање со што се поттикнува грижата за природата кај децата. Исто така, со овој знак, моливчињата веројатно нема да завршат на подот или на масата.

Материјали

 • Парче дрво.
 • Видов
 • Вежба.
 • Вежба.
 • Шкурка.

Proceso

 1. Исечете го блокот од дрво до саканата висина со пила.
 2. Дупчете различни дупки во типот со дупчалка.
 3. Песок рабовите и секоја дупка.

Молив со дрвен блок


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.