Чудовиште клип за придружување на трудови или обележување страници

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе ги направиме овие монструозен клип да се придружувате на трудови, да обележувате страници, да украсувате книги, студиски маси или што и да ви падне на ум.

Тие се многу брзи и лесни за правење и изгледаат одлично, дури можете да ги подарите.

Дали сакате да видите како да ги направите?

Материјали што ќе ни требаат за да ги направиме нашите клипови за чудовишта

 • Клип, по можност во боја, но само оние што ги имате дома.
 • Обоена волна
 • Вилушка
 • Тијарес
 • Очи за занаети
 • Ева гума

Рацете на занает

 1. Ние земаме волна од бојата што ја претпочитаме, тие не мора да се совпаѓаат со бојата на клипот. И ние ќе се обидеме да направете мини помпон со техниката вилушка што можете детално да го видите на следниот линк ако не знаете како е: Мини помпони со помош на вилушка
 2. Willе го повторуваме целиот процес додека не ги добиеме сите помпони што ни се потребни за да ги направиме сите клипови што ги сакаме.

 1. Ајде да ја врземе секоја од тие пом-поми на клип со конецот што се користи за врзување на помпонот во центарот.

 1. Откако ќе се состави нашиот клип, ќе ги залепиме очите. Можеме да ставиме по еден или два, по наш вкус да добиеме различно чудовиште секој пат.
 2. Можеме да го оставиме чудовиштето така или да додадеме заби, рогови, лакови, уши ... …е додадам уши на еден од нив. За да ги направиме ушите, ќе исечеме два триаголника во гума Ева во боја што одговара на бојата на помпонот. Putе ставиме многу лепак во долниот дел од триаголниците и ќе ги залепиме во пределот на главата на чудовиштето и добро ќе притискаме додека не се исуши. Најдобро е да го направите ова од едното уво до едното уво за да бидете сигурни дека тие се лепат заедно.

И подготвени! Веќе ги имаме нашите клипови за чудовишта подготвени за употреба.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.