Истакнување на креп хартија

механизми

Сега кога е се поблиску карневал добро време е да се обидеме техники за убавина дека, во други прилики, не се осмелуваме да носиме, на пример, обоени нагласи.

Во денешната самодоверба, ќе научиме да боење на нагласи со крепе хартија И што е најдобро, може да се измие после и да остане како порано.

материјал

 1. Креп хартија во боја. 
 2. Фитили од природна коса или во самата коса ако го имаме јасно.
 3. Чаша вода. 
 4. Ракавици. 
 5. Картон

Proceso

фитил1

Ние ќе избереме прамен коса, во овој случај, избравме прамен природна бела коса за боење, и ние ќе го поставиме на картон. Тогаш ќе го навлажниме крепе хартија и ќе го поминеме фитилот. Важно е да се користат ракавици за да не се дамкаат и рацете.

Ако го сториме тоа на своја коса, мора да имаме предвид дека секогаш ќе биде потемно ако не се прави на избелена или многу лесна коса.

До следната самодоверба!

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.