Како да направите рамка за слика за Денот на таткото

Добро утро! денес доаѓам со направи сам: како да направиш рамка за фотографии за Денот на таткото.

Денот на таткото се ближи и сигурно сакате да го изненадите на некој начин, ако исто така сте решиле да поминете пријатно време со најмалите во куќата и да направите подарок направен од нив, ова може да биде добра идеја.

Материјали:

 • Широки дрвени стапови.
 • Украсена хартија.
 • Лепак
 • Силиконски.
 • Секач.
 • Дрвени штипки за облека.
 • Декоративни мотиви.

Процес:

 • Започнете со презентирање на сите дрвени стапчиња. Користев шест ширини и можете да ги најдете во која било чаршија или во занаетчиски дуќани.
 • Лепете ги на украсената хартија. Може да се направи од ориз, или албум, како што е мојот случај. Ставете еден по еден на задниот дел од хартијата (оној што не е украсен) со стапчето за лепило.

 • Исечете го секое стапче со секачот. Внимавајте внимателно да не се нарушат ако сакате да продолжат со цртежот за дизајн.
 • Со ножиците отстранете го вишокот од краевите.

 • Со датотека или шмиргла, ја обиколува контурата на секој стап, ќе имате совршена завршница.
 • Ставете ги сите стапчиња назад во позиција и со силикон прицврстена од задната страна, како што е наведено на сликата.

 • Сега залепете го стегачот или пинцети, ако сакате да ставите повеќе од една фотографија, со силикон за да биде добро прикачена.
 • Време е за украсување. Тука нека лета вашата фантазија, во мојот случај имам заглавиле неколку дрвени starsвезди во областите што не ги покривале фотографиите.

 • Прикачете ги фотографиите на клиповите. Поставив две со големина на DNI, но може да ставите и поголема без проблем.
 • Останува само спакувајте и напишете етикета со порака за тато.

Се надевам дека ви се допадна и дека ви служи како инспирација за подарок, знаете дека во еден момент сте го направиле и дека можете да го направите со вашите најмали.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.