Како да направите рустикален држач за свеќи со рециклирање на стаклена тегла

Денес ајде да видиме како да направиме рустикален држач за свеќи што рециклира стаклена тегла. Willе биде корисно за оние летни ноќи на терасата, или за украсување на кој било агол од куќата.

Може да биде и многу забавна активност со деца, затоа што можете да излезете со децата на поле и да соберете неколку суви гранки што паднаа од дрвјата за да го направите овој рустикален држач за свеќи.

Материјали:

 • Стаклена тегла за рециклирање.
 • Пиштол за топол лепак.
 • Суви гранки.
 • Јаже за сисал.
 • Свеќа од типот на кафе.
 • Ножици

Процес:

 • Изберете неколку суви гранки што сте ги собрале од полето. Во мојот случај тие се лоза, со многу карактеристични јазли.
 • Измерете ја стаклената тегла и исечете ги гранките на тоа растојание, помогнете си со ножиците да ја исечете рибата, може да биде и со секач, нож или пила ...

Забелешка: Теглата е подобра ако е без етикети, затоа што тогаш може да се ценат и крајниот резултат нема да изгледа добро, ако сакате да видите како да ги отстраните етикетите што ќе ви ги покажам ТУКА

 • Пресметајте ги парчињата што ти треба за тоа, јас ставив околу теглата парче кабел што ми ја даде мерката и ги презентирав парчињата на масата со таа мерка и ги ставав како што ти одговара.
 • Ставете две точки топол силикон на стапчињата и ставете овие во теглата, повторете го овој процес сè додека не ја завршите целата тегла.

 • Поминете неколку јамка околу стапчињата со сисал јаже и врзете јазол, или вратоврска, како што претпочитате.
 • Вметнете ја во теглата vela и ќе го имате подготвено.

Вие само треба да ја запалите свеќата и да уживате во вашиот рустикален држач за свеќи, ќе го видите тоа така се создаваат убави светла.

Се надевам дека ви се допадна и дека сте охрабрени да го сторите тоа, со задоволство ќе го видам на која било од моите социјални мрежи. Знаете дека можете да лајкувате и споделувате. Се гледаме на следното !.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.