Направете ваш сопствен повеќебоен супер за пет минути

Денес дојдов со многу практичен и лесен занает, ајде Погледнете како да направите свој повеќебоен супер за пет минути.

Како што можете да видите, тие се многу забавни поделници во боја и најдоброто нешто за нивќе сториме за еден моментАко сакате да видите како да ги направите, не пропуштајте чекор по чекор.

Материјали:

 • Дрвени стапчиња за јадење од повеќе бои.
 • Топол силикон.

Процес:

Како што ви реков, овие подножја се прават многу лесно, само треба да ги следите овие три чекори:

 • Чекор број 1:

Соберете ги сите обоени стапчиња и претставете ги според дизајните што сакаме да ги направиме. Можете да ги комбинирате како што сакате: две бои, три, четири, само една ... Како што можете да видите, постојат повеќе можности.

Placeе поставиме единаесет обоени стапчиња на уреден и прав начин, дека имаме квадратна форма.

 • Чекор број 2:

Theе залепиме прв стап со топол силикон на стапчињата. Можете да користите друг материјал, но ова е многу побрзо, бидејќи тие во моментов се прикачени.

 • Чекор број 3:

Willе го повториме претходниот чекор, ставајќи го стапот на дното, како што е наведено на сликата, со што се постигнува максимална поддршка за сите клубови.

(Во мојот случај користев тринаесет: единаесет за горниот дел и два за да ги држам. Но, во зависност од големината на стапчињата, можете да користите друга количина).

И voila, ќе го имаме нашиот разнобоен подмачкувач !!! направени сами за пет минути. Совршено е да направите подарок, подготвувајќи шест и ставајќи ги во про transparentирна торба со лак и етикета ... тоа ќе биде многу забавен детал.

Занает што можеме да го направиме со деца, помагајќи им со пиштолот, за да избегнат несреќи.

Се надевам дека ви се допадна и послуживте како инспирација, за какви било прашања, со задоволство ќе ви одговорам преку која било од моите социјални мрежи. Ако ви се допадна, дајте го за споделување !!! Се гледаме во следниот занает. 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.