Изработи кутија со богатство

богатство

Ова лето со толку многу време за уживање со најмалите, можеме да ги охрабриме да направат од празна кутија и повторно да ја искористат за да направат кутија за чување на нивните богатства. Постојат бесконечни варијанти за да можете да го обоите според вашиот личен вкус и пред сè, поставете ги најдобрите украси и насликајте што сакате. Во мојот случај, избрав весела боја и направив неколку забавни детски цртежи.

Направен е со материјали што се наоѓаат многу лесно и иако е потребно малку повеќе време да се заврши како резултат на времето на сушење на вашата боја, тоа е навистина брзо и може да имате многу оригинална кутија за неколку попладне.

Можете да го погледнете видеото за тоа како го направив тоа:

Ова се материјалите што ги користев:

 • празна кутија со капак
 • парче картон нешто поголемо од капакот, бидејќи ќе направиме друг капак (овој чекор е опционален)
 • боја на тип темпера, во различни бои
 • молив
 • лепак од типот лепак
 • ножици
 • помпон да се стави како украс, можете да видите како да го направите овде
 • сè што сакате да вклучите во вашето богатство

Прв чекор:

Ние ги избираме кутијата и сликаме од сите страни, вклучувајќи го и нејзиниот главен капак. Внатрешниот дел не треба да биде обоен. Подоцна ќе одам исечете двојно капаче За да го залепите на главниот капак, ако го направите овој чекор, не е потребно да го насликате капакот на кутијата. Кога бојата е сува, можеме да ја завршиме повторно со повторно боење на кутијата, за да биде совршена.

Втор чекор:

Избираме парче картон за да направиме двојниот капак, ќе го насликаме на неговите рабови со молив правејќи бран  за подоцна кастрење.

Lo лепиме на главниот капак и ставивме неколку книги одозгора како тежина за да може добро да се закачи. Оставете го да се исуши неколку минути.

мора pintar новиот капак што го поставивме вклучувајќи ги краевите на внатрешниот дел подолу. Оставаме да се исуши.

Трет чекор:

Ние ги исекуваме страните од кутијата што треба да се направи трска што може да се прикачи на главната кутија. На удривме со опашка и ставаме тежина за да може добро да се спои.

 

Четврти чекор:

Ние го правиме различното Цртежи и на капакот и на страните на кутијата и ги правиме со моливчето. Подоцна ќе сликаме со боја. Дозволивме суви и избришете остатоци од молив.

Петти чекор:

На врвот и центарот на капакот ќе направиме дупка да може да обеси еден помпон. Ние мора да ставиме двојна нишка и да ја јазлеме, со ова ќе се приклучиме на помпон и ќе го врземе со двоен јазол. Избрав помпон, но вие можете да изберете што најмногу ви се допаѓа. Треба само да уживате во оваа прекрасна кутија за да ја наполните со скриени богатства.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.