Срцева нараквица со гума ЕВА

ева гумени нараквици

Денес ќе направиме едноставен занает што ќе го сакаат децата. Многу е лесно да се направи и тие можат да го направат тоа за себе или да му го дадат на некој посебен. Тоа е нараквица за срце направена со гума ЕВА. Боите можат да бидат избрани по ваш вкус или по вкус на децата, потребни ви се малку материјали и е идеален за момчиња и девојчиња постари од 6 години.

Ако одлучите да го направите овој занает со помали деца, идеално е да имаат надзор особено за ножиците и лепилото што треба да се користи. Продолжете да читате и не пропуштајте го овој лесен занает.

Потребни материјали

 • 2 листови ева гума од бои за избор
 • 1 секач за матрици од форма што ви се допаѓа најмногу
 • 1 цевка од бело јаже
 • 1 молив
 • 1 гума за бришење
 • 1 ножици
 • 1 шише специјален лепак за ева гума

Како се прави занаетчиството

Прво земете ги гумените чаршафи Ева и направете срца. Прво направете срце и користете го тоа срце како образец, така што остатокот од срцата на нараквицата е со иста големина. Големината на срцето ќе зависи од тоа кој ќе ја добие нараквицата. Тие можат да бидат поголеми или помали срца, во зависност од вашиот вкус. Откако ќе ги направите сите срца направени за нараквици (3 или 4 срца на нараквица), земете ја машината за печат (нашата е во форма на пеперутка) и ставете ја со печат на секоја страна од срцето, како што можете да видите на слика. Getе добиете форми на пеперутка што ќе мора да ги резервирате подоцна.

Откако ќе ги избиете сите срца, земете ги пеперутките што излегоа од ева гума и залепете по една на секое срце. Идеално, тоа треба да биде пеперутка со спротивна боја на срцето, така што ќе има поголем визуелен интерес.

Следно, пресечете ја низата земајќи ја предвид големината на зглобот на лицето што ќе ја добие нараквицата и поминете ја жицата како што гледате на сликите ... и ќе ја имате нараквицата за срце направена со гума ЕВА!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.