Нараквица од чипка Guipure идеална за лето

нараквица

Како ја започнавте неделата? Се надеваме многу добро, ние Ви донесуваме една недела полна со фантастични идеи за да направите нови направи сам, за да можете целосно да ја исцедите вашата најкреативна страна.

Во денешниот пост, ние предлагаме да работиме со чипка гипур, за кој не знае, тоа е тантела со релјефен везен цртеж. Оваа што ја гледате на фотографиите е машина направена чипка од гипур, но тие се продаваат и рачно и се убави!

материјал

 1. Чипка од гипур. Можете да го најдете во продавници за галерија и занаети.
 2. Затворање.
 3. Ножици
 4. Пар метални основи за држење на нараквицата.
 5. Некои клешти.

Proceso

пулсерапунтила1 (копија)

Како што можете да видите на фотографиите, на DIY не треба скоро никакво објаснување. Супер е едноставно и е божествено. Идеално е за лето, да носите сами или со многу нараквици во најчист фестивалски стил.

Првото нешто што ќе сториме е исечете ја должината на нараквицата тоа, во зависност од тоа дали го сакаме повеќе или помалку затегнато, тоа ќе биде од една или друга големина, но за „стандарден“ зглоб е околу 17 сантиметри.

По ќе ги полираме советите што исековме, знаете, ќе ги исечеме преостанатите нишки исто така, сè да биде совршено. Важно е да бидете сигурни дека тоа нема да се одврати, ако исечете дополнителна нишка, со игла и конец можете да направите мала омаловажување за да не се распадне.

пулсерапунтила2 (копија)

Тогаш само треба поправете ги металните основи на врвовите на нараквицата со клешти и ставете затворач до нараквицата. Во оваа прилика, ние се определивме за мала гумена лента за да можеме да ја соблечеме и да ја облечеме како што сакаме, без мурга за отворање и затворање на оние непријатни затворачи што ги носат повеќето нараквици.

 

Се надеваме дека ви се допадна оваа прекрасна самодоверба и дека ќе ни оставите коментари и предлози на дното на статијата. И како и секогаш До следната самодоверба!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.