Нараквица со жици во живо Бохо

нараквица_хило4

Во оваа жешка есен што моравме да ја живееме, сепак сакаме да носиме облека и додатоци кои не потсетуваат на летото и, секако, да продолжиме со трендовите што ги носевме во најжешките месеци од годината.

Еден од тие трендови е стил на бохо и следејќи го го создадовме ова пулсера На конец дека можеме комбинирајте со повеќе нараквици во боја или дури направете неколку различни бои за да изгледа нашата хипи страна повеќе. 

Материјали

 1. Метален прстен, подлога за нараквици или нараквица што сакаме да ја рециклираме. 
 2. Обоени нишки за вкрстен бод. 
 3. Прстени и занаетчиски стапчиња. 
 4. Кристални мониста од разни бои. 
 5. Клешти и клешти.
 6. Лепак

Proceso

нараквица_ратка

Takeе го земеме металниот прстен и ќе го врземе едниот крај на конецот. Потоа ќе ставиме малку лепак на површината на пулсера и ќе започнеме покријте го со конецот додека не се покрие целосно. Откако ќе завршиме, ќе ја исечеме вишокот на конец.

нараквица_хило2

Потоа ќе земеме друга нишка и ќе направиме мала топка што ќе ја држиме на едниот крај со прстен. Knе јазлестиме еден од краевите под прстенот и ќе сечеме од спротивната страна на прстенот за да создадеме помпон. Потоа ќе го додадеме на пулсера.

нараквица_ратка

Конечно, ќе додадеме неколку ленти од стаклени мониста за да им дадеме поголема привлечност на пулсера.

До следната самодоверба!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.