Нараквица со три топки

БРЕСЕТ ЗА ТРИ ТОПКИ

Добро утро пријатели на Crafts.ON, денес ќе ви покажам како да направите едноставен и убав начин да направите нараквица со три топчиња, на лесен и брз начин.

Покрај трите мониста, во овој случај ќе користиме кожен кабел, но можеше да се направи и со опашка од глувче, што во комбинација со разни бои ќе и даде поубав изглед на нараквицата ... одиме со чекорот по чекор:

Материјали:

За да ја направиме оваа нараквица, ќе ни бидат потребни следниве материјали:

ТРЕА БРАКСЕЛТА1

 1. Три мониста или монистра: две еднакви и помали.
 2. Кожен кабел или опашка кабел за глувче.
 3. Терминали, прстени и затворање.
 4. Клешти.
 5. Лепак

Процес:

Да се ​​направи нараквица со три топки:

ТРЕА БРАКСЕЛТА2

Првото нешто што ќе направиме е да исечеме две парчиња кабел од бојата што ја сакаме, што ни одговара со топчињата што ги избравме. Големината мора да биде поголема од мерењето на нашиот зглоб. Themе ги запознаеме со најголемата топка и ќе ги поставиме како што е наведено на сликата.

ТРЕА БРАКСЕЛТА3

Следно ќе поминеме топче на секоја страна од нараквицата, и ќе ги поправиме ако сакаме со малку лепак. (за да не се помрднат и формата на нараквицата да биде поубава).

ТРЕА БРАКСЕЛТА4

Следно, и откако ќе се земе мерењето на нашиот зглоб, ќе го исечеме останатото со кабелот и ќе ги поставиме терминалите и затворањето.

ТРЕА БРАКСЕЛТА5

И подготвени, можеме да го поставиме само на зглобот и да го носиме ова лето. Се надевам дека ви се допадна овој начин на правење нараквица, како што видовте дека е едноставен и брз за правење, совршен за правење детали на некој што го цениме и што подобар начин да го направиме отколку со нешто што сме го направиле со свои раце.

Веќе знаете дека можете да дадете слично, да коментирате и споделите на вашите социјални мрежи, да се видиме во следниот занает.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.