Суперхеројски нараквици за правење со деца

Овој занает е многу едноставен за правење, иако има различни начини да го завршите и ќе зависи од вашите потреби да изберете еден или друг начин за да продолжите. Децата се разочарани затоа што тоа е исто како да сте маскирани во суперхерој и да имате супер моќ.

Не губете детали за да го направите овој занает затоа што ќе изгледа многу добро и децата ќе го сакаат тоа. Тие ќе научат да направат дел од многу едноставна носија и можат да станат суперхерој кога сакаат.

Што ти треба за занаетчиството

  • 1 црна или црвена сјајна хартија
  • 1 парче жолта ева гума
  • Тијарес
  • Лепак / лепак / спојници / велкро

Како се прави занаетчиството

За да го направите овој занает, прво ќе треба да ја земете раката на детето и да измерите колку црна светкава хартија ви треба во секој случај. Потоа, нацртајте 3 или 4 зраци на жолтото ева гума како суперхерој, како да е „Блесок“. Хартијата во црна боја може да биде обоена и црвена за да изгледа добро.

Откако ќе ги направите зраците, ќе мора да ги залепите со лепак гума ева на бразалата. Потоа, за да можете да ја ставите и отстраните нараквицата од раката на детето без да ја скршите, наместо да користите спојници како што направивме, најдобро е да изберете две парчиња велкро за да го направите тоа.

Eachе мора да го ставите велкро на секој крај од делот каде што се затвора нараквицата и каде што сакате да ја закачите за да можете да ја отворите и затворите онолку пати колку што сакате без опасност од кршење.

Откако ќе го направите тоа, оставете лепилото да се исуши и потоа можете да го користите. Вашите деца ќе сакаат да ја ставаат и соблекуваат оваа специјална нараквица, тие самите го создадоа занаетот и сега можат да се преправаат дека го имаат! супер моќ да стори сé што ќе дојде во вашата имагинација!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.