Насликајте камења за украсување

камења

Денес ви предлагаме многу лесна самодоверба која не потсетува на долгоочекуваната летна сезона. Насликајте камења од плажа или река со геометриски мотиви за украсување. 

Следно, ви прикажуваме низа примери кои можат да ви помогнат и да ве инспирираат украсуваат со камења што можеме да ставиме внатре вазна или сад или чинија.

Материјали

  1. Камења на плажа или река. 
  2. Акрилна боја, трајни маркери или кое било друго мастило. (Користевме трајни маркери).
  3. Фиксативен емајл (по избор).

Proceso

Следно, ќе видите како можат да бидат со неколку едноставни чекори насликани камења морето на убавината.

камења 1 (копија)

Прво ќе избереме серија камења за сликање, во овој случај, имаме мешани камења од сите видови. Имајте на ум дека не сите камења ја апсорбираат бојата на ист начин, па затоа е подобро да се користат постојани маркери, а не нормални.

камења 2 (копија)

Потоа ќе го нацртаме цртежот што најмногу ни се допаѓа, овој пат, се одлучивме за цртежи во геометриски стил. Последната фотографија ви ги покажува различните дизајни што ги направивме.

камења 3 (копија)

Конечно, можеме да примениме и а фиксаторски емајл. Се препорачува, но не е строго потребно.

 

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.