Научете како да направите 3Д-картичка за Денот на вineубените

Научете како да направите 3Д картичка за Денот на вineубените, тој датум се приближува каде што се слави пријателството и loveубовта ... Ако сакате да го прославите или да имате Валентин кој сакате да го изненадите оваа картичка ќе биде одлична за оваа пригода, Се надевам дека ќе ве инспирира, ајде да одиме чекор по чекор:

Материјали:

 • Црвен картон.
 • Зелен картон.
 • Лепак
 • Ножици
 • Умираат во форма на срце.

Процес:

 • Исечете правоаголник На зелениот картон, големината што ја сакате, само должината на правоаголникот мора да биде двојно поголема од ширината.
 • Тогаш преклопете на половина така што имате квадратна форма.

 • Направете две паралелни сечења на страната што е двојна. (како што е означено на сликата).
 • Внесете тоа превиткување.
 • Треба да останете на тој начин откако ќе ја отворите картичката.

 • Подгответе се сега два квадрати на црвениот картон.
 • Свиткајте на половина и означете половина форма на срце. Осигурете се дека советите се на двојна страна.
 • Исечете го прегледот со ножиците и ќе имате две срца.

 • Сега подгответе два правоаголници од зелен картон и нацртајте форма на лист.
 • Отсечени со ножици, тоа е многу едноставно.

 • Ставете малку лепак на врвот на срцето и лепак во форма на правоаголник, Како што се гледа на сликата.
 • Залепете го и другото срце на страна и листот исто така.

Сега украсете како сакате:

 • стави а детали однадвор, да привлече внимание.
 • Умрете неколку срца и украсете ја позадината.
 • Напишете ја пораката за твојата вубена.

И подготвени! 3Dе ја имате вашата XNUMXД картичка за Денот на вineубените подготвена да ја изненадите таа личност на која размислувате.

Се надевам дека ви се допадна и ве инспирира, знаете дека можете да ги промените боите, декорацијата, големината и да ги прилагодите на вашите вкусови и потреби.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.