Научете како да направите вазни со точки.

Денешната идеја е едноставна, рециклирана и со спектакуларен резултат, ја предлагам Направете вазни со полкови точки, лесен и едноставен да вежбаме дома или со пријатели, да подариме или украсиме кој било наш агол. Потребни ви се малку материјали, кои сигурно ќе ги имате дома. Ви покажувам чекор по чекор:

Потребни материјали за изработка на вазни со точки:

 • Спреј боја. (Може да биде со брод).
 • Тркалезни налепници.
 • Стаклени тегли.
 • Чипка или ленен кабел.
 • Пиштол за лепило.
 • Ножици

Чекор по чекор:

 • Лепете ги кружните налепници од надворешната страна на стаклената тегла, направете го тоа по случаен избор, на начинот на кој ви се допаѓа најдобро.
 • Како ќе направам три? сите чекори во другите чамци.

 • Насликајте со помош на спреј, одржувајќи минимално растојание од 20 см за да не капе. Ставете го тенџерето надолу, така што бојата не влегува внатре, инаку би се видела од кртовите. Но, знаете дека можете да го насликате и со боја на брод, помагајќи ви со сунѓер и полека нанесувајќи ја бојата.
 • Кога бојата се суши, внимателно отстранете ги налепниците, можете да го направите со пинцети или да ги користите ноктите како што направив јас.

 • Земете контурно мерење на бродот и исечете ја лентата. Дајте дополнителен сантиметар за да добиете подобра завршница кога ќе го закачите на бродот.
 • Прицврстете ја лентата: Нанесете силикон на едниот крај од лентата и ставете го на работ од бродот, завршете го на другиот крај со друга точка на силикон, така што ќе биде целосно фиксиран. Доколку сакате, можете да примените друга точка во централниот дел.

Се надевам дека ви се допадна и ве инспирира да дадете или декорирате агол од куќата. Знаете дека би сакал да го видам преку кој било од моите RRSS. Можете да лајкувате и споделувате. Се гледаме на следното.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.