Направи сам: stoneердан од камен на плажа

Nердан со камења на плажа

Во лето многу е вообичаено да се користат нараквици и ѓердани од секаков вид за да може да се покажат деловите што порано не нè напуштија зимската облека. Затоа, денес ви даваме многу оригинална идеја да направите свои ѓердани со камења од плажите.

Кога одевме по песок на плажа многу е типично да се најдат скапоцени камења. Па, денес ги користиме овие прошетки и овие камења за да ги направиме нашите ѓердани оригинално со само многу малку материјали.

Материјали

Nердан со камења на плажа

  • Фино жица.
  • Секач за конец.
  • Сликарство.
  • Стринг.

Proceso

Прво, ќе започнеме со насликајте ја жицата со акрилна или темперна боја. Пожелно е да имате жица во боја, но бидејќи немав, решив да ја користам оваа. Letе оставиме да се исуши.

Подоцна, ќе ја земеме жицата и ќе се тркаламе во нашиот камен избран да прави убав дизајн и да остави жична маргина на една од неговите страни.

Потоа, ние ќе се тркаламе на себе овој завршен врв на жицата на вишокот со којшто започнавме и го пресековме вишокот со секачот за конец.

Конечно, ќе ја измериме должината на вратот и ќе го пресечеме јаже со таа мерка. Ние ќе се преклопиме на половина и ќе направиме силен јазол во двојникот што го оставивме на жицата. Паметно! ние веќе го имаме нашиот ѓердан.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.