Самоуверено срце со венец

срце

Викендот се ближи и не можеме да смислиме ништо друго освен фантастичните забави на отворено што се организираат во пролет и лето. Ако сте од оние што се осмелуваат сами да го поставите, сигурно ќе го обожавате овој сам и тоа ќе ви даде добра идеја за декорацијата и за темата на забавата.

И, тоа е дека, со топлината, хормоните се менуваат и сите се чини дека се за inубени, па што е подобра тема од: Loveубов, да се прослави пролетната забава? Денес ние ви предлагаме, фантастично венец на срцата способни да направат некого да се зауби.

материјал

 1. Гума Ева или Фелт. 
 2. на удар со дупки од хартија. 
 3. Un кабел 
 4. Ножици
 5. Пенкало

Proceso

срце1 (копија)

За почеток ќе нацртаме срце на ева гумата или почувствуван. На занаетите ON, претпочитавме да се определиме за црвен релјефен филц, но вие можете да изберете оној кој ви се допаѓа најмногу или оној кој најмногу одговара на причината за вашата забава.

Ако не сте многу вешти во симетријата, секогаш можете да нацртате половина и при сечење да го свиткате во центарот и на тој начин ќе добиете совршено срце. Друга опција е да пребарувате за образец преку Интернет.

Откако ќе ги имате сите срца да направите венецот да се исече правиш дупка од секоја страна со дупчење дупка на приближно иста висина, но ниту тоа не треба да биде совршено.

срце2 (копија)

Конечно, ќе го поминеме кабелот низ една и друга дупка на сите срца на венци и ќе ги поставиме на растојание од околу 15/20 сантиметри едни од други.

И нашата прекрасна венец од срца ќе биде подготвена да ја поставиме таму каде што најмногу ни се допаѓа.

Ако ви се допадна, не двоумете се да го споделите на вашите социјални мрежи и да го коментирате.

До следната самодоверба!

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.