Направи сам: Валентин цвеќе со хартиени салфетки

Хартиени рози за Денот на вineубените

Во денот на Сан Валентин многу е вообичаено да се даде на парот цвеќиња или чоколади. Сепак, денес планираме да направиме многу ефтин занает за да им ги подариме тие цвеќиња на вашите партнери. На овој начин, ние не паѓаме во материјализмот на овој Ден на в Valentубените.

Со само неколку салфетки и неколку материјали за шетање низ куќата, можеме да направиме прекрасен занает што сигурно ќе го обожава вашата сакана. На малите детали се највозбудливи, барем особено.

Материјали и алатки

Хартиени рози за Денот на вineубените

  • Хартиени салфетки.
  • Чувствувани пенкала.
  • Ножици
  • Фино жица.

изработка

Прво на сите, ние ќе ги преземе салфетки и ќе ги свиткаме на 4 дела наизменично, односно во форма на вентилатор.

После тоа, ќе земеме А. мала жица тенок со заштитник (ако го немате оној што ги носи лебовите од мувла), ќе го преклопиме на половина и ќе го поставиме на средината на салфетката. Wellе се затегнеме добро за да не се движи многу.

Хартиени рози за Денот на вineубените

Потоа, ќе ги насликаме краевите од секоја салфетка со обележувач што ви се допаѓа најмногу, проверете дали е насликана од сите страни.

Конечно, ќе ги отвориме салфетките и ќе ги обликуваме малку со рацете за да излезе овој скапоцен каранфил од хартија како подарок за в Valentубените. Ако соберете неколку цвеќиња, ќе добиете големи и убави букети хартиени цвеќиња.

Можете исто така да направите цвеќе со крепе хартија, друга опција што треба да ја имате во предвид да ја дадете за Денот на вineубените

Повеќе информации - Направи сам: Подарок за Денот на вineубените


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.