Како да направите обвивка за Денот на вineубените

Свети Валетнин наскоро завиткување

Дали веќе сте размислувале што да се даде на Денот на вineубените?

Па сега мораме размислете за пакувањето, нешто многу важно кога подарувате подароци.

Ако не сакаме да останеме незабележани и навистина да ја импресионираме таа личност, ајде да размислиме да го направиме тоа самите завиткување. Тоа ја покажува целата убов и пријателство.

Покажете theубов што ја сакате за избор на подарокот и пакувањето.

Од таа причина денес споделувам со вас а идеја да се направи убава обвивка, што нема да потрае повеќе од 10 минути за да се направи.

Материјали за изработка на завиткување на Валентин:

 • Картон картон во посакуваната боја
 • Шарена хартија за завиткување
 • Мувла на срцето
 • Цинтас
 • Тијарес
 • Лепак
 • Удар со дупки од хартија

Материјали за правење завиткување

Водич за правење обвивки за Денот на вineубените:

Чекор 1:

Ние го исечевме срце на картон и правиме мала дупка во горниот дел.

Картонско срце

Чекор 2:

Исечете правоаголник од хартијата за завиткувањеНе заборавајте да го исечете долго, бидејќи подоцна ќе го свиткаме за да ја направиме нашата торба.

Хартија за завиткување во правоаголник

Чекор 3:

Ние се преклопуваме на половина и правиме малку полите на врвотНие го правиме тоа за да изгледа поубаво.

Полите

Чекор 4:

Ние ги лепиме страните, формирајќи како плик.

За

Чекор 5:

Се враќаме со срце, поминуваме лента во дупката што претходно го правевме и го правевме како вратоврска.

IMG_2708

Чекор 6:

Ние го лепиме срцето во нашата торба.

Со капка лепак би било доволно, бидејќи на овој начин постигнуваме А. 3Д ефект.

Торба со срце

Чекор 7:

Сега на горниот дел од торбата, каде што се закопчавме вежбаме.

Перфорирана торба

Чекор 8:

Како што гледаме на сликата подолу, се наведнуваме до висината што сакаме да ја затвори торбата.

Преклопена кесичка

Чекор 9:

За малите дупки што ги направивме, ние поминуваме лента во боја по ваш избор, врзуваме јазол на дното и со тоа ја затвораме торбата.

Затворена торба

Чекор 10:

За да завршиме, треба да украсуваме, можете да ја користите вашата фантазија за да ја направите како што сакате.

Во овој случај направивме а лак со лента во друга боја и удривме над срцето.

Подготвена торба со лак

Навистина убав допир за за fallуби се на овој 14 февруари!

Се надевам дека ќе се осмелите да го сторите тоа.

Се наоѓаме во следната со многу идеи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.