Не се ослободувајте од старата облека

Алишта со одредено време на употреба, може совршено да се санира или рециклира, применувајќи само малку фантазија. Може да има корисен век на траење и за вас и за секој друг што го бара тоа.

Додека има многу начини рачно да рециклира облека, од кои едниот има најголем успех, е оној што користи отпадни материјали за вашата декорација.

Затоа, за да се фатиме за работа, овој пат нема да биде доволно за да облека надвор од времето, но исто така, ќе ви требаат ланци, стари обетки, непарното копче што се врти околу куќата ... и сè што ќе ви каже вашата фантазија ќе изгледа добро.

Прво, облеката мора да се измие, исуши и пегла. На овој начин е можно правилно да се набудуваат димензиите на истата и реалната состојба. Еднаш во услови ... почнуваме да работиме.

Она што секогаш се предлага, пред овие работни места за рециклирање, е да се претстави делото пред тоа дефинитивно да се манифестира. На овој начин, привремено поддржувајќи ги предметите, како да е примерок, ќе можете да проверите дали на генералниот состав навистина му се допаѓа.

Делата извршени на облеката се оставени слободни на креативноста на секој засегнат занаетчија ... и не ја губат од вид можноста за основање деловна активност поврзана со продажба на овој вид облека ...

Повеќе информации - Како да направите Батик

Извор-Како да направите Батик


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.