Ние ги организираме лентите

ЛИСТИ

Денес ви прикажувам трик за организација. Ако сакате занаети, сигурно дома ќе имате панделки во многу бои и форми, кои се надевам дека сите ќе завршат во кутија. Зарем не ти се случи да почнат да се мешаат и кога ќе одиш да земеш тешко е да го најдеш посакуваниот? Па, за да не ти се случи ова, Toе ви покажам како ги организираме лентите, на лесен и удобен начин.

Дури и да ги ставите во стаклена тегла, тие можат да послужат како украсен елемент на полицата.

Материјали:

Овој трик за организација е многу едноставен и лесен за спроведување, само ќе ни требаат:

 • Ленти во боја.
 • Штипки за облека.

Процес:

Првото нешто што треба да направите е да отидете во чаршија и да купите алишта. Во мојот случај тие се направени од дрво и од големи димензии, Па, некоја лента е прилично долга. Еден совет за да купиш толку клипови колку што имаш ленти, затоа што ми недостигаа, хехе ...

ПРОЦЕС 1

 1. Избираме лента и стегач ...
 2. Ние ја држиме стегачот со едната рака и ја навиваме лентата. Ако одите околу стегачот, лентата се навива и побрзо е ...
 3. Откако завршивме, земаме крајот на лентата и штипнете ја со пинцети, ова ќе ја држи лентата во клипот без да се расплетува.

ПРОЦЕС 2

Овде можете да ги видите ПРЕД и ПОВОД, сега можам да одам да ја најдам лентата што ја сакам, затоа што во еден момент ја пронајдов, а другите не се пакувани. Исто така, ако имате многу, можете да направите групи по бои или форми, ќе биде многу поудобно кога барате одредена.

Се надевам дека ќе ти помогне и дека ќе го примениш во пракса, можете да дадете слично и да споделите на социјалните мрежи, ве чекам во следниот занает.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.