Држач за белешки со снешко за Божиќ

клип за снешко

Кога работиме во а канцеларија или канцеларија и Божиќ пристигнува, ние исто така можеме да уживаме во овие датуми и да го украсуваме нашето работно место на оригинален начин. Во овој пост ќе ве научам како да ги направите овие носители на белешки во форма на снешко за да го користите на вашата работна маса или панел маси или да му доделите место на секоја личност на божиќна вечера.

Материјали за правење на носител на меморанскиот снешко

 • Бели дрвени штипки за облека
 • Чистач на цевки
 • Црн постојан маркер
 • Круг и удар на starвезди
 • Помпони
 • Лепак
 • Тијарес
 • Сребрен сјај ева гума
 • Картон

Процес на производство на држачот за белешки за снешко

 • За почеток земете го клипот и изберете помпон обоена во црвена или портокалова боја за да се формира носот на снешко.
 • Лепак помпонот на лицето на снешко користејќи ја страната на стегачот.

божиќен снешко клип

 • Со црн маркер нацртај ги очите и устата на снешко, правење точки како што гледате на сликата. Многу лесно.
 • Користете удар со мал круг за да направите копчињата на куклата и лепи ги на стомакот.

божиќен снешко клип

 • Користете средство за чистење на цевки од бојата што најмногу сакате да ја формирате кукла шамија. Завиткајте го чистачот на цевки околу вратот на стегачот и завиткајте го наоколу.
 • Потоа отсечете го вишокот, така што шамијата е завршена.
 • На картон и со употреба на нормални или обликувани ножици, отсече картичка.

божиќен снешко клип

 • Поставете персонализирана или Среќен Божиќ порака. Можете исто така да го користите за оброк и да го ставите името на секој вечера.

божиќен снешко клип

И досега идејата за денес. Се надевам дека ти се допадна. Ако го сторите тоа, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи.

На блогот можете да најдете илјадници идеи за украсување на вашиот дом на Божиќ.

Се гледаме на следната идеја. Не ми недостигаш.

Чао!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.