Направи сам - Држач за хартиена картичка

Ќе видиме држач за сам - хартиена картичка. Тоа е чанта направена од хартија каде што можете да ги чувате вашите картички, да купувате билети, билети ... Дури и да ја направите поголема, може да послужи и како кутија за моливи.

Можете да го направите со мерењата што ги сакате и со украсот што ќе го изберете, па да одиме чекор по чекор.

Материјали:

 • Отпад од хартија или украсена хартија.
 • Машина за шиење.
 • Хило.
 • Ножици
 • Леплива пластична лагер.
 • Патент.

Процес за правење на држач за хартиена картичка:

 • Започнете со сечење на два правоаголници на украсената хартија. Како што ви реков претходно, мерењата зависи од вас, моето е 15 х 10 сантиметри.
 • Сега залепете го лепливиот про transparentирен лагер. Направете го тоа малку по малку, трчајќи го прстот за да не излезат меурчиња и не го расипувајте. Преклопете го вишокот постава навнатре за да го заштитите работ.

 • Преклопете еден од најдолгите рабови на сантиметар. Направете го истото за двата труда.
 • Претставува патент како што е наведено на сликата. Бидете внимателни да изберете патент што одговара на моделот на хартијата за попрофесионална завршница.

 • Поминете грб со машината за шиење, и од едната и од другата страна на патентот.
 • Соочете се со двата правоаголници и држете ги со пинцети.

 • Сега поминете цик-цак околу контурите на хартијата, Добро завршува на почетокот и на крајот, во областа на патентот, за да не се распадне.
 • Со ножици исечете го вишокот на патент исплакнете се со хартијата.

И ќе имаш подготвен е држачот на картичката за чување картички, билети, сметки ... како што можете да видите, има сјајна, ламинирана завршница.

Се надевам дека тоа ве инспирирало и ако е така, со задоволство ќе го видам држачот на вашата картичка на која било од моите социјални мрежи. Те чекам во следниот занает.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.