Носител на белешки. Многу лесни занаети

држач за гума ева донлумузична нота

Носителите на белешките Тие се совршена алатка за да се потсетиме на работите што треба да ги направиме затоа што понекогаш со малку време и секојдневен стрес што го живееме, немаме добра меморија за толку многу работи. Денес ќе ви покажам како да го направите овој супер лесен, повторно користејќи парче дрво што го најдов дома.

Материјали за правење на носителот на белешката

 • 1 парче дрво или картон
 • Обоена ева гума
 • Кружен удар
 • Лепак
 • Копчиња во боја
 • Мали дрвени штипки за облека

Процес на производство на носители на белешки

 • Земете парче дрво што го имате дома или можете да користите парче картон и исечете ја формата што најмногу ви се допаѓа. Мојот е правоаголен, но може да го направите во форма на круг, квадрат ...
 • Направете кругови во ева гума со ударната дупка и дистрибуирајте ги добро, така што ќе бидат центрирани. Ако вашето парче дрво е поголемо, можете да ставите повеќе кругови, јас имав можност да ставам само четири. Лепете ги на парчето дрво.
 • Ставете копче на врвот на секој круг и залепете го.
 • Подгответе ги малите дрвени штипки за да можете да ги поставите и да ни служат за да ги фатиме нашите парчиња хартија.

многу лесен држач за меморија за ева гума

 • Сега е време многу внимателно да ги залепиме пинцетите за да можеме подоцна да ги држиме нашите белешки. Осигурете се дека се во правилна положба, бидејќи ако ги ставите наопаку, нема да изгледа добро и нема да можете да ставите хартија.
 • Ако сакате да го обесите, можете да ставите јаже зад него, па дури и магнет за да го залепите на магнетна табла или кујнски фрижидер.

Држач за меморија ева гума и пинцети

И досега занаетот денес. Се надевам дека ви се допадна, ако е така, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи. И како што секогаш ви велам, можете да играте со бои, форми, итн ...

Се гледаме на следната идеја.

Чао.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.