Омотот за подароци од лук и кромид

Омоти за подароци од лук и кромид

Ноќта на 24-ти е близу и утре, или истиот 24-ти, ќе мораме завиткајте ги нашите подароци за секој член на семејството. Понекогаш, ќе останеме без хартија и веќе нема што да се купи и очајот нè удира.

Не очајувајте тука ви прикажуваме едноставни идеи со кои можете да завиткате подароци рециклирани материјали, конкретно обвивки лук и кромид. Оние обоени мрежи што може да испаднат да бидат фантастична, привлечна и оригинална идеја за вашите подароци.

Материјали

 • Омоти од лук и кромид.
 • Ножици
 • Стринг.
 • Орнамент.

Proceso

 1. Исечете го едниот крај од вреќата за да се отстрани лукот или кромидот.
 2. Внеси подарок во торбата.
 3. Затворете го со јаже.
 4. Ставете украс за да го направите поубав.

Омоти за подароци од лук и кромид

Оваа техника можете да ја користите и за да завиткате специјални подароци како што се книги, дневници, таблети, сè што можете да замислите е можно благодарение на вашата фантазија. Размислете и вртете се за да ги искористите овие обвивки и направете А. добар подарок.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.