Обележете ги Страниците на Спајдермен

Овој занает е идеален за млади читатели кои сакаат и суперхерои, во овој случај, Спајдермен. Лесно е да се направи обележувач каде што децата можат да ја изразат својата креативност и гордо да ја користат во книгите што ги читаат сега.

Ние го направивме Спајдермен, но ако вашето дете или децата со кои ќе го направите занаетот имаат различни вкусови, занаетот можете да го прилагодите на интересите на малиот. Не пропуштајте како се прави овој лесен занает!

Кои материјали ви се потребни

 • 1 жолт поло стап
 • 1 парче црвена гума од ева
 • 1 малку бела гума од ева
 • 1 црн маркер
 • Специјален лепак за ева гума
 • 1 ножици

Како се прави занаетчиството

За да го направите овој занает, не ви треба премногу време или вештини, но ако тоа ќе го направите со помали деца, на нив ќе им треба вашето водство и упатство за да ги извршат чекорите. За почеток, нацртајте ја формата на главата на Спајдермен на гумата од црвена пена и исечете ја. Потоа со маркерот направете ги карактеристичните линии на маската Спајдермен и нацртајте ги очите.

Потоа, со белата гума од пена, исечете два мали овали за да ги ставите во насликаните очи. Залепете ги со специјалниот лепак за ева гума. Подоцна, Со истиот лепак, залепете ја главата на стапчето на столбот, како што гледате на сликата.

Штом ова е направено, идеално да се направи уште поперсонализирано е да се стави фраза што поттикнува на читање на столбот. Можете да го направите со истиот црн маркер или со кој било друг маркер во боја што ви се допаѓа. Фразата што ја гледате на сликата е само пример, само треба да пронајдете друга што ви се допаѓа или ако ви се допаѓа таа, можете да ја ставите истата! Откако ќе се заврши сето ова, ќе ја имате обележувачот Спајдермен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.