Обележувачи во облик на дух

обележувачи на духови

Постојат многу видови обележувачи и не сите се пинови што треба да се ставаат помеѓу страниците, има и такви кои се многу оригинални и исто така, тие можат да се направат со свои раце. Можете да создадете прекрасни обележувачи со свои раце и тие се исто така многу едноставни, па затоа се идеални за деца.

Тогаш Toе објасниме како да направиме обележувачи во форма на духови што се добиваат многу лесно. Идеално, децата треба да бидат над 6 години, иако ако се помлади со надзор на возрасните, не треба да има проблем.

Materialsе ви требаат материјали

 • 2 карти од боите што најмногу ви се допаѓаат
 • Црн маркер
 • Подвижни очи (опционално)
 • Молив
 • Бришач

Како се прави занаетчиството

Занаетот сам по себе е многу лесен за изведување и може да се заврши за кратко време. Децата можат да имаат свои обележувачи во форма на дух, па дури и да направат некои за да им ги дадат на другите луѓе што ги сакаат.

Прво ќе треба да нацртате два духови на картонот како што гледате на сликата, ќе треба соодветно да се димензионира за да може да се стави во книгата. Важно е да ги нацртате рацете под духот, како што гледате на сликата, така што откако ќе заврши ќе може да се стави во книгата без ризик да падне.

Нацртавме два духови, едниот на бел картон, а другиот на жолт картон. Во едно ставивме подвижни очи, а во друго го нацртавме со додавање на две мали бели картонски овали за да бидат поубави.

Откако ќе ги исечете и украсите, ќе треба да ги ставите само во книгите за да можете да ја имате вашата персонализирана обележувачка во форма на дух. Тоа е толку едноставно што ќе ви требаат само 5 минути за да го направите тоа!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.