Обележувачи на в Valentубените

Здраво на сите! Со Валентин зад аголот, во денешниот занает ќе направиме убаво украсен обележувач за овој датум така означен за некои.

Тоа е многу брз и лесен занает, што ни овозможува да имаме детали со оние специјални луѓе во животот на датумот на Денот на вineубените.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да ги направиме обележувачите на нашите Валентин

 • Стап за правење занаети
 • Црвен картон и црвен кадифе за правење срца
 • Црн маркер и пенкало од друга боја како што е сината
 • Лепак или пиштол за топол лепак

Рацете на занает

 1. Одиме отсече неколку срца на црвен картон и кадифе. Можете да исечете онолку колку што сакате помало од ширината на занаетчискиот стап, но срцето мора да биде постаро за да се стави во крајност повисоки Beе биде ова парче што ќе се истакне со затворена книга.
 2. Ние го пишуваме зборот «loveубов"," Loveубов "или кој било збор поврзан со овој датум. Прво пишуваме со црвениот маркер, а потоа со пенкалото ги минуваме рабовите. Ова го правиме затоа што мастилото од маркерот ќе се апсорбира од дрвото и линиите ќе бидат неправилни. Прегледувајќи со пенкало, го решаваме овој проблем и му даваме повеќе волумен на пишувањето, оставајќи поубава завршница.

 1. Ние ги лепиме срцата како украс како што најмногу сакаме, можеме да нацртаме и некои на начинот на кој го направивме претходниот збор. Се разбира, мора да го залепиме големото срце на крајот како што претходно коментиравме, така што да излегува над затворената книга со која се означува страницата каде што се наоѓа обележувачот.

И подготвени! Ние веќе го имаме обележувачот на нашата в Valentубена.

Тоа е едноставен занает за правење, така што секој може да го направи за да даде подарок за Денот на вineубените, исто така е совршено да се прави со деца.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.